חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שווים זהב: 5 טיפים שידרגו את עוגות יום ההולדת שלכם

אם בעבר עוגת יומולדת הייתה מסתכמת בעוגה בחושה עם ציפוי שוקולד וקישוטי סוכריות, הרי שיום עוגות יומולדת הפכו למופע ראווה של ממש שבאמצעותו יכולים הורים להראות עד כמה השקיעו בארגון המסיבה. אם אתם צריכים לאפות עוגת יומולדת בקרוב, חשוב שתכירו כמה טיפים לאפייה קלה, אבל מפוארת.

השתמשו בצבעי מאכל וקישוטים כדי להכין עוגה צבעונית

בחרו קישוטים באמצעותם אפשר לקשט בקלות את העוגה. חנויות לאופים מציעות מגוון רחב של קישוטים לעוגות, החל מתמונה מודפסת שאפשר לצפות באמצעותה עוגה, עד דמויות שונות עשויות שוקולד, ממתקים, ציפויים ועוד. אם אתם מקשטים עוגה במגוון דמויות או צורות, אפשר להוסיף צבעים בעזרת צבעי מאכל. כיום אפשר לבחור צבעי מאכל ג’ל איכותיים ומקצועיים לצביעת שוקולד. בנוסף לכך אפשר לבחור צבע מאכל באבקה ואפילו לכתוב את גילו של מי שחוגג יומולדת באמצעות צבע מאכל גיל.

בחרו מתכון המציע עוגה קלה להכנה

למרות שעוגת יומולדת נראית מושקעת ומפוארת, העוגה בבסיסה צריכה להיות קלה ממש להכנה, כמו עוגה בחושה או עוגת ספוג. אפייה של עוגה אחת או שתיים (במקרה של עוגה גבוהה או עוגת קומות) עליה להיות קלה להכנה כדי שיהיה לכם פנאי לקישוט ועיצוב.

 

 

שימו לב לגודל העוגה

בדקו באיזה גודל צריכה להיות העוגה ולכמה אנשים עליה להתאים. אם מדובר במסיבת ילדים, תצטרכו בוודאי עוגה גדולה כך שכל ילד יקבל פרוסה. עבור מסיבה אינטימית אפשר לבחור תבנית קטנה. בכול מקרה, כדאי שיהיו מספיק פרוסת לכולם, ללא יוצאי דופן.

בחרו חומרי גלם איכותיים

כדאי להשתמש בחומרי גלם איכותיים כמו קקאו איכותי, שוקולד טוב, סוכר חום, ציפויים עשירים ועוד. אם יש ילדים אשר אלרגיים לאגוזים, המנעו מקישוט העוגה באגוזים או אפייה עם אגוזים. כשאתם בוחרים את הקישוטים לעוגה, וודאו כי הם לא מכילים יותר מידי חומרים משמרים או לא בריאים.

השתמשו בכלי עזר לאפייה

השתמשו בכלי עזר לאופים כמו תבניות איכותיות, צנתרים, לקקנים, שקיות זילוף, כוסות מדידה טובות ועוד. כך אפיית העוגה תהיה הרבה יותר קלה. טיפ נוסף הוא הקפדה על חומרי גלם איכותיים ככל הניתן, מה שיספק טעם טוב ולא רק מראה נהדר.

לסיכום

היום אפשר להכין עוגות ראווה יפייפות עם קישוטים, זילופים, קרמים, דמויות מבצק סוכר ושאר שיטות. אז זה הזמן להשקיע ולהפתיע.

מאמרים

אוכל ביתי ישראלי

נגישות