חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מאנצ' שאי אפשר להסביר: איך מתמודדים עם החשק הגדול לאכול לאחר שמעשנים קנאביס?

בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה יותר ויותר ישראלים מקבלים רישיון לצריכה של קנאביס רפואי,  לצרכים רפואיים. למעשה, השימוש ההולך וגובר בצמח הוביל גם לתופעות רבות הכוללות בין היתר תחושה של רוגע, הירדמות מהירה לצד תחושה מוגברת של רעב. למעשה, הרעב נוצר בעקבות רכיב המצוי בצמח ונקרא בשם קנבינואיד אשר אותו הגוף מייצר באופן עצמאי, ומצוי בצמח הקנאביס בריכוז גבוה מאוד. הרכיב הזה כפי שנמצא בשורה של מחקרים מפעיל קולטנים במוח שמשפיעים על חוש הריח אך גם על תחושת הרעב. לכן, רבים מהמעשנים חווים מאנצ'ים שמשפיעים באופן דרמטי על תפריט התזונה, בייחוד לאור אכילה לא מבוקרת שמשפיעה גם על המשקל וגם על החיטוב. אם גם אתם מתמודדים ואפילו מזדהים עם החשק לאכול לאחר עישון, להלן טיפים שיסייעו לכם להתגבר על הרעב שנוצר בעקבות עישון קנאביס.

נשנושים בריאים

הכנה מראש של נשנוש בריא כמו למשל פירות וירקות חתוכים יאפשרו לכם להימנע מזלילה של מזון מתועש ולא בריא כמו גם משמין. אם גם אתם רכשתם מכשיר אידוי קנאביס, ניתן בהחלט לומר כי מדובר בהזדמנות מצוינת ליצור שינוי וזאת בשל היכולת להיעזר במכשיר לטובת שחרור הרכיבים האקטיביים של הצמח ובמקביל ניצול של נשנושים בריאים שהם גם משביעים, אבל גם יכולים לגוון את התפריט היומי, בעקבות החשק הגדול שנוצר לאחר שמאדים את הצמח.

הקפדה על סדר ארוחות קבוע

הקפידו לפני שאתם מעשנים את הצמח לאכול ארוחה גדולה ומשביעה. רצוי לשלב בארוחה את כל אבות המזון – פחמימות לצד חלבון וכן ירקות וכן הפחתה משמעותית בצריכה של סוכר לבן כמו גם חומרים משמרים, וזאת מתוך מטרה לשמור על תפריט תזונתי מאוזן. חשוב להבין כי סדר ארוחות קבוע הוא אלמנט חשוב בכל הקשור להתמודדות עם חשק לאכול, בשל הריכוז הגבוה של . יש הבדל עצום בתחושה של עישון לאחר אוכל ולפני אוכל, ועל כן עוד לפני שאתם מעשנים הקפידו לאכול ארוחה גדולה ובהתאם לכך להפחית את החשק העז לסבב נוסף של ארוחה, בעקבות העישון.

 

 

ארוחת בוקר

ארוחת בוקר היא הארוחה החשובה ביותר של היום מאחר והיא מספקת לגוף אנרגיה וכוח. רבים מהישראלים נוטים לדלג על הארוחה הזו, ובכך גורמים לתחושה של רעב מוגבר עם ובלי קשר לעישון. כאן תמצאו טיפים מעולים לארוחת בוקר מומלצת גם בעבורכם וגם בעבור בני המשפחה, כל זאת כחלק מיצירה של אורח חיים בריא ומאוזן שיכול גם להפחית את הצורך באכילה מוגברת, לאור עישון קנאביס.

אכילה איטית

לא פעם התחושה של הרעב נוצר תוך כדי הארוחה וזאת בעקבות אכילה מהירה מדי. אם יש לכם חשק לאכול לאחר עישון, הקפידו לאכול לאט ובביסים קטנים, מתוך מטרה להגביר את תחושת השובע ובהתאם לכך גם להפחית את התסמינים של המאנצים שנוצרים לאחר שמעשנים קנאביס בתדירות גבוהה.

לסיכום

באמצעות הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, גם אתם תוכלו להימנע מהתקף אכילה שיוביל לעלייה ניכרת במשקל לצד תחושה של כובד שנוצרת לאחר שאוכלים יותר מדי בעקבות העישון. אם אתם חשים חוסר שליטה, אפשר בהחלט לשקול להתייעץ עם הרופא לטובת הפחתה של מינון הקאנביס אותו אתם מקבלים או לחילופין ליצור סדר מחודש במטבח הכולל סינון של מזון מתועש או בעל ריכוז גבוה של שומנים וסוכרים ובמקום זאת להגביר את הצריכה של פירות, ירקות וחומרי גלם מזינים ומשביעים.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים

אוכל ביתי ישראלי

נגישות