חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

המדריך המלא לעישון בשר

בשנים האחרונות עישון הבשר הפך לנפוץ מאד ולא מעט אוהבי בשר מתעמקים בנושא והופכים למעשני בשר מקצועיים. מה זה עישון בשר, איך מעשנים בשר ועל מה חשוב להקפיד במהלך העישון? כל התשובות.

מה זה עישון בשר?

עישון היא טכניקת בישול עתיקה אשר נעשה בה שימוש במשך אלפי שנים. היא שימשה במקור כשיטת שימור בשר עוד הרבה לפני שהיו מקררים או מקפיאים. ככל שחלף הזמן, השיטה הזו הפכה לדרך נפלאה להוסיף טעם לאוכל ולהפוך אותו לרך יותר ובעל ארומה מושלמת וחדשה. תרבויות מסוימות משתמשות בעישון בבישול בגלל היתרונות הבריאותיים שלו, כמו הוספת פרוביוטיקה או שימור מזון ללא קירור. באתר מעדני גורמה מפרטים בנושא עישון בשר, אנחנו בהחלט ממליצים לכם להיכנס ולקרוא את הטיפים החשובים.

איך מעשנים בשר?

על מנת לעשן בשר אתם זקוקים לחומרי בעירה ולאביזרי עישון. כשאנחנו אומרים אביזרי עישון אנחנו מתכוונים בין השאר למעשנה. מעשנה נראית כמו גריל בשרים גדול ובאמצעותה תוכלו לעשן כל בשר שתרצו. למעשנה יש את מקור החום שלה שבאמצעותו ניתן להפיק את העשן הרב, ברוב המקרים אנחנו מדברים על פחמים או שבבי עץ. העשן החם שהמעשנה מפיקה חודר לתא העישון של הבשר ומבשל אותו בצורה איטית מאד. כך הבשר מקבל למעשה את כל הטעמים המיוחדים, את העסיסיות, המרקם הרך והארומה המיוחדת.

כיום תוכלו למצוא מגוון רחב של סוגי מעשנות, בין השאר מעשנת פחם, מעשנת גז ואפילו מעשנת חשמלית. אין ספק שאם אתם רוצים ליהנות מהאיכות של הבשר ולקבל את הארומה הכי חדה והכי מיוחדת ממנו, אנחנו ממליצים לכם להשתמש במעשנת פחם שהיא כמובן המעשנת האיכותית והמקצועית ביותר.

 

 

אילו סוגי עישון קיימים?

יש שני סוגים של עישון, עישון חם ועישון קר. עישון חם מתבצע בטמפרטורות גבוהות מאד של בין 80-130 מעלות באמצעות תא הבעירה שעליו פירטנו מקודם. זו כמובן טכניקת העישון הנפוצה ביותר ובאמצעותה מעשנים בשרים, דגים ועוד. הסוג השני של העישון הוא עישון קר, הוא מתבצע בטמפרטורה של עד 60 מעלות והוא נחשב למורכב הרבה יותר כי יש סכנה גדולה מאד של חשיפת המזון לחיידקים.

אילו סוגי בשר כדאי לעשן?

האמת היא שזה לא באמת משנה איזה בשר תבחרו לעשן, אתם הולכים לקבל בשר פשוט מושלם, בהנחה שתעשנו אותו נכון כמובן. המעשנה מתאימה למגוון רחב של בשרים, דגים, עופות ואפילו ירקות אם אתם באורח חיים צמחוני. אם אתם חובבים של בשרים בבישול ארוך, אנחנו ממליצים לכם לעשן נתחים כמו בריסקט, אסאדו, צלעות בקר, אונטריב ואנטריקוט. כפי שציינו, תוכלו כמובן לעשן חלקים אחרים כמו חזה הודו, חזה אווז, נקניקיות בקר, נקניקיות עוף, פרגיות ועוד. באמת שאין לזה סוף אך שוב חשוב לציין, העישון צריך להתבצע במקצועיות על מנת שתפיקו ממנו את המירב.

קבלו כמה טיפים חשובים לעישון בשר

אם אתם רוצים לקבל את הבשר הכי איכותי שיש, אנחנו ממליצים לכם לתת את הדגש על כמה טיפים חשובים. ראשית, אל תפתחו את המעשנה במהלך העישון, כי אם תעשו את זה כל האדים והעשן יברחו החוצה וזה יפגע באיכות של הבשר. בנוסף, אל תתחילו את העישון אם הגחלים לא מוכנות. איך תדעו שהן מוכנות? הצבע שלהן צריך להיות בגוון אפור כתום.

לסיכום

אין ספק שעישון בשר הוא תחום מרתק מאד ואם אתם רוצים להפיק את המירב מהבשר שלכם, אנחנו בהחלט ממליצים לכם לחקור אותו לעומק וללמוד אותו.

מאמרים

אוכל ביתי ישראלי

נגישות