חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מחממים תנורים: תוכניות הריאליטי הכי טובות בתחום הבישול

בשנים האחרונות כמעט ולא ניתן להתעלם מהפריחה של תוכניות ריאלטי בנושא בישול, ולא בכדי. הקהל הישראלי ידוע באהבה לקולינריה, בייחוד לאור פתיחה של מסעדות מעולות כמו גם שדרוג מבחינת תמהיל התפריט, בזכות חשיפה לאותן תוכניות שמצליחות להפוך בשלנים חובבים לשפים שפותחים מסעדות שזוכות לביקוש אדיר מצד הישראלים. בין אם אתם מבשלים בעצמכם או חובבי קולינריה, זה הזמן להכיר את תוכניות הריאליטי הכי טובות בתחום הבישול:

מאסטר שף

התוכנית מאסטר שף משודרת מזה שנים רבות והפכה עם השנים לתוכנית אהודה ואהובה מאוד, לא מעט בזכות צוות השופטים שמונה את מיכל אנסקי, חיים כהן, אייל שני, ישראל אהרוני ולאחרונה גם רותי ברודו. ברבות השנים הצליחה מאסטר שף לסייע לבשלנים חובבים להפוך את התחביב למקצוע – ועדות לכך ניתן למצוא במנצחים של העונות השונות אשר עוסקים בתחום, בין אם בתוך מסעדה או כבשלנים שמספקים ארוחות שף מקצועיות עד הבית. בקרוב עתידה לעלות העונה החדשה עם משתתפים מפורסמים לצד עונה עם משתתפים אנונימיים שינסו גם הם להצליח ובגדול, כפי שהצליחו משתתפים קודמים.

משחקי השף

משחקי השף משודרת בערוץ 13 מאז שנת 2014. את התוכנית מנחה הדוגמנית והשחקנית מירי בוהדנה והשופטים הם השפים מאיר אדוני, אסף גרניט, מושיק רוט והקונדיטור ארז קומברסקי. התוכנית מבוססת על פורמט שבמסגרתו המתמודדים מתחלקים לקבוצות אותם מנהלים השפים, כאשר בכל תוכנית שופטים את המנות שפים מובילים. לגמר מגיעים המתמודדים הטובים ביותר, כאשר הזכייה מגלמת בחובה פרס כספי משמעותי לטובת פתיחה של מסעדה.

בואו לאכול איתי

תוכנית הבישול בואו לאכול איתי הפכה כבר מזמן לקאלט, וזאת בזכות דמויות צבעוניות שהפכו את התוכנית להרבה יותר מתוכנית בישול. במסגרת התוכנית ארבעה בשלנים חובבים מגיעים להתארח בבתים של בשלנים אחרים, כאשר כל משתתף נדרש להכין שלוש מנות. בסיום כל אירוח האורחים מדרגים את האוכל כמו גם את האוכל, ובסוף המנצח זוכה בחופשה באיטליה. העונה האחרונה של התוכנית זכתה לתהודה נרחבת בזכות משתתפים צבעוניים, מצחיקים ומרשימים גם מבחינה קולינרית.

הצלחתי

תוכנית הריאליטי הצלחתי היא תוכנית אפייה מהנה שבמסגרתה אופים חובבים נדרשים להכין בתוך פרק זמן של 30 דקות יצירות מופת של קונדיטורים מובילים. התוצאה היא מצחיקה ומהנה במקביל, לא מעט בזכות הקלילות של התוכנית ביחס לתוכניות ריאליטי המתמחות בבישול. בתוכנית ניתן לצפות בנטפליקס, כאשר לאחרונה הודיעה ענקית התוכן על חידוש של התוכנית לעונות נוספות, בשל ההצלחה לה זוכה התוכנית בכל רחבי העולם וגם כאן בישראל.

לסיכום, תוכנית בישול כבשו את המסך בשנים האחרונות, ועדות לכך ניתן מצוא בפיתוח של תוכניות חדשות לצד תוכניות שכבר הפכו למדורת שבט, כפי שניתן לראות בטבלאות הרייטינג שבהן מככבות תוכנית בישול וריאליטי בפרט.

מאמרים

אוכל ביתי ישראלי

נגישות