חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

רשתות מזון גדולות: יש דרך להבטיח המשכיות עסקית – גם בצל משבר

כמעט כל עסק עובר בשלב כזה או אחר בחייו משברים. לא רק משבר אחד, אלא כמה וכמה משברים ומסוגים שונים. אם אתם רשת מזון גדולה, גם אתם תעברו ללא ספק מצבים כאלה ברמות חומרה כאלה ואחרות. הנקודה החשובה היא להיות ערוכים לכך מראש, בכדי להבטיח המשכיות עסקית. כיצד עושים זאת?

המשכיות עסקית כגישה אסטרטגית

בהמשך נציג לפניכם פתרון נקודתי להבטחת המשכיות עסקית. אך ראשית, חשוב להדגיש שזהו חלק מנושא רחב של ניהול סיכונים בעסק. ישנו ניהול סיכונים כללי בעסק כולו, עם התייחסות לניהול סיכונים בתחומי משנה שלו. מאחר שהמחשוב הוא חלק מרכזי בפעילות של כל עסק מודרני, המשכיות בפעילות המחשוב היא נקודה טכנית חשובה מאוד בהקשר זה. אך כללית, ישנו צורך לגשת לדברים מנקודת מוצא של חשיבה אסטרטגית מסודרת. לשם הדוגמה, BCP היא תוכנית המשכיות עסקית (BCP או Business Continuity Plan), אשר נובעת מחשיבה כזו. כך גם תכניות להתאוששות מאסון (DRP או Disaster Recovery Plan) ואמצעים נוספים שנוקטים, בכדי להבטיח התמודדות יעילה עם מקרי כשל יוצאי דופן. כאשר עסק ערוך כהלכה מראש, הוא מסוגל לצמצם מקרי כשל, לטפל בהם באופן מסודר ויעיל במיוחד וגם לצמצם את נזקיהם.

 

 

שירותי העזר שמסייעים

המחשוב מחובר לנושא זה משני כיוונים משלימים. מחד, הוא מסייע לביצוע פעילויות עסקיות שונות ולכן חיוני להבטיח המשכיות בפעילות המחשוב עצמו. מאידך, הוא מסייע לתת מענה להבטחת המשכיות עסקית. בכדי להשיג זאת, ניתן להיעזר בשירותים שונים לנושא הבטחת המשכיות עסקית. GNS למשל, מציעה פתרונות מסוג זה, בעלות של החל מ-$499, כולל גיבוי ושחזור מאובטחים אוטומטיים ותמיכה מותאמת אישית 24/7.

המידע במרכז

רשתות מזון הן דוגמה לסוג עסק, אשר חשוף לסיכונים מסוגים רבים. המזון עצמו הוא מקור לסיכונים כגון קלקולים במזון, חרקים באזור שמירת המזון וכדומה. הטכנולוגיה שדרושה לשם תפעול עסק כזה, כוללת מנגנונים כגון אמצעי קירור, אשר מציבים סיכונים בפני עצמם. אם למשל מתקלקל מנגנון קירור, הדבר עשוי להוביל לקלקול כמויות מזון גדולות שנשמרו בצורה כזו. רשת מזון פירושה גם צורך בשטחים גדולים למדי ואלה מחייבים ניהול טוב של התשתיות של המבנים ושירותי ניקיון. כשלים בהיבטים האלה, גם כן עשויים להציב סיבוכים והפסדים מסוגים שונים. לצד כל זאת, המחשוב עשוי להראות כדבר שולי, אך הוא בכלל לא כזה! באופן מיוחד, המידע של רשת המזון מהווה נכס עסקי ראשון במעלה. גם כמידע בפני עצמו וגם כמרכיב חיוני בתהליכי עבודה שונים שהעסק מפעיל באופן שוטף. לכן, נושא הגיבוי שהזכרנו קודם (כחלק מהשירותים של GNS) משמעותי במיוחד בהקשר הבטחת המשכיות עסקית.

להשקיע בכדי לצמצם סיכונים

השקעה בשירותים מסוג זה עשויה להיתפס כהוצאה כספית לא מבוטלת, אשר לא מחזירה את עצמה. כלומר, זו הוצאה קבועה, אשר גם לא מניבה רווחים וגם, רוב הזמן, לא מונעת הפסדים כספיים. עם זאת, בטווח הארוך זו הוצאה משתלמת בהחלט, לאור גובה הנזקים הכספיים שעשויים להיגרם במקרי כשל. מבחינה זו, חשוב לקחת בחשבון גם נזקים שאינם כספיים. נזקים כאלה, דוגמת פגיעה בתדמית, משתלם למנוע ככל הניתן. כמו כן, אפילו להם עשויות להיות השלכות כספיות שונות. לכל הפחות, חיוני להשקיע בגיבויים ובמנגנוני שחזור טובים.

לסיכום

אל תשאירו עצמכם חשופים לסכנות שמאיימות על מערכות המחשוב שלכם. מוטב להיערך אליהן מראש וכיום ניתן לעשות זאת היטב, עם שירותים כגון אלה שמציעה חברת GNS.

מאמרים

אוכל ביתי ישראלי

נגישות