חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ממיקרוגל ועד מקרר מומלץ – מוצרי החשמל שאי אפשר בלעדיהם במטבח

בבית נורמלי אי אפשר בלי מטבח, אבל מה חייב להיות בו? מטחנת תבלינים? באמת לא חייבים. טוחן אשפה? נחמד, אבל אפשר גם בלי. מקרר יין? ניתן לשער שתסתדרו יפה בלעדיו. אבל מהם מוצרי החשמל שממש, אבל ממש אי אפשר בלעדיהם במטבח?

מקרר

בחירה טובה של מקרר מומלץ, תאפשר לכם לתת מענה מתמשך, עבור אחסון מרבית סוגי המזון. זאת עם כל קיבולת שדרושה לכם, אפשרויות סידור רבות, צג דיגיטלי ואף שליטה מרחוק. למעשה, באמצעות מכשיר זה פותרים לא רק את היבט האחסון. בירה למשל, מקררים לא רק בכדי שתישמר לאורך זמן, אלא בעיקר בכדי להגיש אותה בטמפרטורה מתאימה. כמובן, חשוב לרכוש מקרר מיצרן אמין ובאיכות טובה, אשר יחזיק לאורך זמן. כיום, מקררים זמינים עם היקף תכונות רחב ומרשים למדי, כולל הקפאה, ייצור קרח ובר מים, מניעת קרח, בקרת לחות ועוד. מקררים איכותיים הם שקטים יחסית, עם דירוג אנרגטי גבוה וצריכת חשמל נמוכה. עוד היבט חשוב הוא עיצוב מרשים, במיוחד מאחר שמקרר הוא מכשיר גדול למדי, אשר בולט במטבח.

מיקרוגל

פלא של מכשיר! המיקרוגל למטבח, הוא ללא ספק אחת ההמצאות השימושיות ביותר בעידן המודרני. האם שמתם לב כמה הוא קומפקטי? ועם זאת, כל כך רב שימושי! למעשה, ניתן להסתדר אפילו עם מקרר ומיקרוגל בלבד. בלי כיריים וגז. כן, אפשר להכין בו גם ביצים (מלבד ביצים קשות, שיש אומרים שאפילו מסוכן!). יוצא גרוע? כמו בכל דבר – זה תלוי באופן שבו עושים זאת.

 

 

קומקום חשמלי

תמיד אפשר להרתיח מים על הכיריים, אך אין כמו המהירות והנוחות של קומקום חשמלי. זהו גם מכשיר שדורש תחזוקה מינימלית בלבד. עם הזמן מצטברת בו אבנית בקרקעית, בהתאם לכמות האבנית במים שבהם אתם משתמשים. לשם הסרתה, מרתיחים בקומקום מעט מים עם מלח לימון. שופכים את המים האלה ושוטפים את הקומקום. זה הכל.

טוסטר

כן, הטוסטר הישן והטוב עדיין מומלץ. מה יכול להתחרות בקרנצ’יות של לחם קלוי, עם הטעם המופלא של חמאה שנמסה עליו? הוסיפו איזה כוס תה ארל גריי ואתם כמעט בחופשה בבריטניה. טוסטר איכותי הוא פריט יפה ולא רק שימושי. הוא מוסיף למטבח נופך קלאסי וכפרי. הטוסטר מגיע במבחר צבעים ואגב, הוא גם פלא הנדסי של תכנון מינימאליסטי מבריק, אשר השתכלל עם השנים. אבל גם זה סיפור אחר.

מייבש מזון

אוקיי, אז אפשר בלי מייבש מזון. אבל בכדי "להרחיב אופקים" ולתת רעיונות קצת מחוץ לקופסה, כדאי להכיר מוצר זה. בעזרתו, ניתן לייבש פירות וירקות, להכין עשבי תיבול ואפילו יוגורט!

לסיכום

כאשר ניגשים לצייד מטבח חדש, כדאי לחשוב באופן רחב. עבור מה אתם זקוקים למכשיר מסוים? אם רק להיקף מטרות קטן, אולי ישנו מכשיר אחר אשר עשוי לספק גם לכך תשובה? גישה כזו שימושית, במיוחד כשהתקציב מוגבל ואולי גם כאשר המקום במטבח מוגבל. בכל מקרה, כדאי להתמקד במכשירים הרב שימושיים ביותר, שהם המקרר והמיקרוגל. תנורים ומיקסרים גם הם רב שימושיים, אך לא תמיד הכרחיים.

מאמרים

אוכל ביתי ישראלי

נגישות